Audiobook znakiem naszych czasów

Audiobook to tekst książki odczytany przez lektora, zapisany jako plik dźwiękowy i możliwy do odsłuchania na wielu urządzeniach przenośnych. Książki w formie audiobooka z roku na rok zdobywają coraz większą popularność wśród polskich miłośników literatury i nie tylko. Teksty do odsłuchania kuszą bogatą ofertą tytułów i coraz większą dostępnością na rynku. Do tego nierzadko w ich czytaniu biorą udział nasi ulubieni aktorzy. Niebywałą zaletą audiobooka jest fakt, że angażuje on nasz słuch, dzięki czemu możemy odebrać tekst dodatkowym zmysłem, co może pomóc nam w łatwiejszym zapamiętaniu, szczególnie dla osób, które uczą się słuchowo lub dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na czytanie w danej sytuacji życiowej. Audiobook to też świetny wybór dla tych, którzy nie wybierają książek papierowych ze względów środowiskowych. 

Audiobooki dla młodzieży – dlaczego warto słuchać?

Szczególną grupą społeczną, która może czerpać z audiobooków, są młode osoby. Nastolatkowie często nie są chętni do czytania książek, które kojarzą z opasłymi tomami zakurzonych lektur szkolnych. Taka forma przyswajania literatury mija się często z realiami naszych czasów. Z pomocą przychodzą audiobooki, które zaoferują młodym ulubione tytuły literatury popularnej, fantastycznej i przygodowej. Dzięki audiobookom będą oni mogli połączyć zapoznawanie się z tekstem z innymi czynnościami życia codziennego, co stanowi niezwykłą wartość w czasach wszechobecnego pośpiechu. Do tego lektor odczytujący książkę może pomóc młodym osobom zrozumieć pewne sytuacje fabularne, ich powagę czy dramatyzm, co ułatwi interpretację tekstu. Przyda się to w szczególności w przypadkach wspominanych już lektur szkolnych, które w formie audiobooka zyskują nową, przystępną formę, stając się znowu interesującymi dla młodego odbiorcy tytułami. Strona internetowa virtualo.pl oferuje bogatą gamę książek dostosowanych właśnie do potrzeb młodzieży. 

Godne polecenia audiobooki dla młodzieży na virtualo.pl

Homo Sapienne” Niviaq Kornelliusen – Powieść, która powinna przypaść do gustu wszystkim zagubionym w świecie młodym romantykom. Opowiada historię dziewczyny odkrywającej swoją seksualność w świecie, w którym norma stanowi wartość nadrzędną. Piękna historia miłości i walki o siebie i swoje szczęście, a także odwagi młodych ludzi. 


„Ada to wypada!” Zofia Karaszewska, Sylwia Stano – Zbiór wypowiedzi kobiet, które osiągnęły sukces pomimo przeciwności losu. Pozycja idealna dla dziewcząt, które są coraz bardziej świadome działania mechanizmów społecznych mogących sabotować ich przyszłe życie. Źródło wiedzy podparte niezwykle ciekawymi historiami.


Ale historia… Kazimierzu skąd ta forsa?” Grażyna Bąkiewicz – Opowiada historię podróżującej w czasie nastolatki, która pragnie zdobyć odpowiedzi na pytania dotyczące odległych czasów. Autorka w formie fabularnej przybliża fakty historyczne epoki. Książka dla młodszych odbiorców, ale także dla każdego, kto chciałby nauczyć się historii w przystępnej formie. Książka w formie papierowej zawierała komiksy, które zostały zinterpretowane słownie przez utalentowanego lektora Macieja Więckowskiego. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts