Ekwiwalent za pranie odziezy roboczej

Gdy podejmujemy jakąś pracę to musimy mieć świadomość tego, że przysługują nam oczywiście pewne prawa. To jest nie tylko prawo do urlopu czy też zwolnienia chorobowego, ale również do odzieży roboczej czy też ochronnej. Oczywiście nie w każdej pracy możemy tego wymagać, ponieważ nie w każdej noszenie takiej odzieży jest obowiązkowe. Niemniej jednak tam gdzie tak jest, ta odzież powinna być nam przyznana. Jak jest natomiast z kwestią jej prania? Zazwyczaj mamy spore wątpliwości w tym zakresie i sami możemy po prostu nie wiedzieć, na kogo spada tego typu obowiązek. Jest to natomiast w gestii pracodawcy. Może on sam odbierać od nas odzież i ją prać. Może również zdecydować się na to, aby wypłacać nam stosowaną ilość pieniędzy, pozwalającą nam na samodzielne utrzymywanie odzieży w czystości.

Jak wygląda fachowe serwisowanie odzieży roboczej?

Oczywiście firmy zazwyczaj starają się korzystać z jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które będą korzystne w gruncie rzeczy dla obu ze stron. Obecnie zamiast tradycyjnych rozwiązań, można postawić na możliwość skorzystania z fachowego serwisu odzieży roboczej. Taki serwis świadczy firma STAPOL: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej.

Zakres jej działalności, jest naprawdę bardzo szeroki. Zajmuje się ona między innymi wypożyczaniem odzieży roboczej czy też mat wejściowych. Ponadto oferuje również serwisowanie odzieży. Z jej oferty skorzystać mogą zarówno duże, jak i te mniejsze przedsiębiorstwa. Na ten moment aż kilkaset firm korzysta z oferty tej firmy co bez wątpienia jest dowodem na to, jak niezwykle potrzebna i praktyczna jest to usługa.

Jak wygląda fachowe serwisowanie odzieży roboczej?

STAPOL każdego tygodnia odbiera od poszczególnych firm znoszoną i brudną odzież roboczą, przywożąc wypraną. To oznacza, że każdy pracownik musi mieć co najmniej dwa komplety odzieży roboczej. Jeśli nie chcemy samodzielnie ich nabywać, można skorzystać z usług firmy, czyli z wypożyczenia. Najlepiej jest powierzyć firmie już w pełni swoje potrzeby, wówczas wszystko będzie przebiegało znacznie sprawniej. Co tydzień taki serwis jest oczywiście powtarzany, a odzież pracowników jest zawsze w odpowiednim stanie.

Odzież w siedzibie firmy jest poddawana dokładnej segregacji. Sprawdza się, czy nie posiada ona chociażby jakichś ubytków i jak wysoki jest stopień jej zabrudzenia. Jeśli odzież jest zniszczona, wówczas naprawia się ją. Jeśli jednak jest to już niemożliwe, wówczas jest ona wymieniana na zupełnie nową. Dlatego też warto korzystać zarówno z wynajmu, jak i serwisowania odzieży roboczej.

Pranie jest oczywiście wykonywane przy pomocy profesjonalnych urządzeń, które skutecznie radzą sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami, ale również i bakteriami, drobnoustrojami itp.

Jak widać ani pracodawca, ani pracownik nie muszą podejmować się prania odzieży roboczej. Nie ma również konieczności wypłacania ekwiwalentu. Wystarczy natomiast, że skorzysta się z takich fachowych i profesjonalnych usług, jakie obecnie są oferowane na rynku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts