Dlaczego kupowanie audiobooków i ebooków w księgarni się opłaca?

E-booki i audiobooki często są ściągane nielegalnie z internetu, ale to wyjście wygodne tylko na pierwszy rzut oka. Nie chodzi o narażanie się na odpowiedzialność karną, ale o opłacalność takiego rozwiązania. W dzisiejszych czasach czytelnik, który chce cieszyć się lekturą, najprawdopodobniej nie będzie zadowolony z jakości kradzionego pliku, a za te lepszej jakości też trzeba dziś zapłacić. Tymczasem ceny książek w księgarniach internetowych są bardzo przystępne, a w sklepach często pojawiają się w promocje.

Gwarancja najwyższej jakości pliku

W przypadku e-booków i audiobooków jakość otrzymanego pliku jest bardzo ważna. Korzystając z usług księgarni internetowych, ma się pewność, że dostanie się pełnowartościowy produkt bez wad, nieczytelnych zdań czy tekstu przetłumaczonego przez automatyczny program. Jeśli klientowi coś się jednak nie spodoba, zawsze może wnieść o zwrot pieniędzy. Jest to więc inwestycja bez większego ryzyka, a produkty często są znacznie tańsze, niż w przypadku książek papierowych.

Przystępna cena w porównaniu do treści

Książki papierowe z roku na rok stają się coraz droższe. W przypadku e-booków i audiobooków też można zaobserwować takie zjawisko, ale podwyżki są znacznie mniejsze. Wynika to z ceny materiałów, których w zasadzie nie ma w przypadku formatów elektronicznych. Do tego bardzo często księgarnie internetowe oferują zniżki albo promocje, wystawiając ciekawe tytułu za niewielką cenę. Nie mówiąc już o oszczędzaniu na kosztach wysyłki, która w ich przypadku nie jest potrzebna.

Wiele darmowych pozycji dostępnych dla każdego użytkownika

Księgarnie internetowe oferujące książki cyfrowe mają bogate biblioteki darmowych tytułów. Są to głównie e-booki, ale od czasu do czasu można trafić także na audiobook. To wartościowe tytuły, przekazujące rzetelną wiedzę, które można w łatwy sposób pobrać na swój czytnik albo inne urządzenia. Korzystanie z nich do niczego nie zobowiązuje. Pochodzą z legalnego źródła, nie trzeba się więc przejmować ewentualnymi konsekwencjami.

Punkty rabatowe przyznawane za zakupy

To usługa oferowana obecnie przez większość księgarni internetowych. Każdy zakup przekłada się na konkretną ilość punktów, które w przyszłości można wykorzystać na zakupy. Wiele z nich można zamienić na zniżki, czasem nawet do 50% wartości towaru, a czasami serwis oferuje ciekawe gratisy. Dzięki temu każdy zakup staje się maksymalnie opłacalny i pozwala oszczędzać na wybranych pozycjach.

Czy książki z nielegalnych źródeł są lepsze?

Odpowiedź jest więcej niż oczywista. Ściąganie e-booków i audiobooków z podejrzanych stron nie tylko szkodzi autorowi i wydawnictwu poprzez pozbawienie zysku, ale sprowadzą na czytelnika liczne niedogodności. Tylko zakup za pośrednictwem sprawdzonej księgarni internetowej gwarantuje pełnowymiarowy produkt, dobrą jakość dźwięku, czytelny tekst i świadomość, że postępuje się moralnie. Dla wielu osób znacznie ważniejszy jest komfort czytania, niż zaoszczędzenie kilkunastu złotych na danej pozycji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts