Jak nosić ozdobne broszki? Garść wskazówek i inspiracji

W kobiecych szkatułkach znajdują się rzeczy wyjątkowe. To te, które urzekają pięknem, a nieraz i misternością detali. Taką biżuterią zwykle jest broszka. Kiedy pojawia się ważna okazja, wyciąga się ją z kuferka, by zdobiła stylizację. Ozdobę taką można nosić i na co dzień.

Ozdobna broszka – zauważalny drobiazg

Drobiazg ten jest zauważalny. To nie tylko atrakcyjna, ale i wyrazista ozdoba. Ma piękny kształt i kolor. Może być wielobarwna. Szczególnie broszki z wypukłą rzeźbą zwracają na siebie uwagę i to nawet jak nie są duże. Kiedy ubranie zdobi tak piękny drobiazg, to ostrożnie z inną biżuterią. Kiedy np. noszona jest blisko szyi, to już naszyjnika nie potrzeba. Kolczyki można wybrać bardzo skromne. Można też z nich zrezygnować.

Umiar ważny jest też przy dopasowywaniu broszki do ubrania. Te najbardziej ozdobne nosi się do spokojnych stylizacji. Wielokolorowe broszki pasują do ubrania w jednolitym kolorze. Broszkę wpina się dla ozdoby i uatrakcyjnienia ubioru. Można także wybierać broszki do sukienki czy bluzki z myślą o podkreśleniu charakteru stylizacji. Podkreśla się takim detalem elegancję albo np. oryginalność.

Broszki z wypukłą rzeźbą noszone klasycznie

Broszka noszona klasycznie to nie jest opcja jedynie dla dojrzałych kobiet. Młodość też potrzebuje czasem ubrać się elegancko. Ta modna ozdoba pasuje bez względu na wiek. Tak noszona może też podkreślać romantyczny charakter ubioru, jeśli i jej wygląd jest romantyczny. Taki charakter ma broszka kwiat. Obszary ubioru tradycyjnie wybierane do przypinania broszki to:

  • klapa marynarki,
  • dekolt sukni wieczorowej,
  • góra koszuli (pod szyją),
  • poły swetra.

Broszką spina się dwie części swetra, jeśli ubiór ten nie ma guzików. Znajduje się ona w górnej jego części. Tak przypięta broszka do swetra jest ozdobą, a jednocześnie pełni funkcję praktyczną. Tradycyjnie biżuterię taką przypina się też do szala.

Oryginalne pomysły na broszkę

By było oryginalnie, by wyrazić siebie, wybiera się broszkę zgodną ze swoją osobowością. Można też poszukać broszki z wypukłą rzeźbą bardziej nietypowej. Zauroczyć może broszka kwiat czy motyl. Wyraża się siebie też, nosząc taką ozdobę w oryginalny sposób. Można też wpinać więcej niż jedną.

Pasują dwie czy trzy broszki do sukienki, jeśli jest skromna. Umieszcza się je zwykle w górnej jej części, w pewnej odległości od dekoltu. Kto jednak powiedział, że można wpinać ozdoby tylko na tym obszarze? A na ramieniu czy w pasie? Też można. Taka dowolność dotyczy każdego ubioru. Jeśli broszka z wypukłą rzeźbą ma ozdabiać sweter, to może znaleźć się na kieszonce. Jeśli ubiór ten ma jakieś wiązania, to na nich. Ozdobić nią można nie tylko ubrania czy szal, ale też różne dodatki np. torebkę, pasek, buty.

Był czas, gdy o broszkach zapomniano. Teraz znów są modne i jest duża dowolność, jak je nosić. Najważniejsza rada to pamiętać o umiarze. Wypukła broszka do swetra czy innego ubioru to mocna ozdoba. To modna biżuteria, więc warto mieć jej nieco. Przy okazji podpowiadamy, że broszka to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla kobiety, gdy ma to być coś pięknego.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts