Dobrze zaplanuj imprezę integracyjną

Dobrze zgrani i znający się pracownicy firmy to połowa sukcesu. Będą się wzajemnie motywować i łatwiej im będzie rozwiązywać trudności. Zarządzenie takim zespołem będzie prostsze, a przede wszystkim rzadziej będą zdarzać się poważne konflikty. Doskonałym sposobem na poznanie się pracowników są imprezy integracyjne.

Każda pora roku jest dobra

Zwykle imprezy integracyjne organizowane są latem lub jesienią. To oczywiście dobry czas na takie spotkanie, bo można je zrobić stosunkowo tanim kosztem w plenerze. Jednak inne pory roku też doskonale nadają się do organizacji imprez. Zimowe kuligi czy wiosenne wyjazdy w góry czy nad jezioro mogą być naprawdę pożyteczne i wcale nie nadszarpną specjalnie budżetu firmy. Trzeba je tylko dobrze i z wyprzedzeniem zaplanować.
Wybór terminu warto też skonsultować z pracownikami, tak aby nie kolidował on z ważnymi wydarzeniami w ich życiu.

Jaki rodzaj imprezy integracyjnej wybrać ?

Imprezy integracyjne coraz rzadziej ograniczają się do zwykłego spotkania przy grillu czy innym poczęstunku. Bardzo często organizowane są różnego rodzaju spotkania tematyczne. Pozwala to nie tylko lepiej się poznać pracownikom, ale także pracodawca może zaobserwować, jak zachowują się pracownicy w różnych sytuacja. To pozwala lepiej wykorzystać ich potencjał w pracy.
Organizując taką tematyczną imprezę należy wziąć pod uwagę różne aspekty. Jeśli w firmie pracują osoby niepełnosprawne czy takie, które rzadko się ruszają, to raczej nie organizujmy imprez ze sportem prawie wyczynowym lub ekstremalnym. Wspinaczka, nawet na ściance, czy odwiedzanie jaskiń nieudostępnionych turystycznie raczej nie sprawdzi się w przypadku wielu osób (kondycja fizyczna, otyłość, klaustrofobia, lęk wysokości).
Świetne będą natomiast różnego rodzaju pokoje zagadek czy wspólne rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Jeśli chodzi o sport, to tak, ale na poziomie dostosowanym do uczestników.

Organizować samemu czy zlecić firmie

Zwykle pracodawca najpierw chce organizować imprezę integracyjną we własnym zakresie. Jednak szybko dochodzi do wniosku, że łatwiej i wcale nie drożej będzie zlecić to wyspecjalizowanej firmie. Takie firmy mają zwykle co najmniej kilka gotowych scenariuszy imprez. Oczywiście można też poprosić o wymyślenie zupełnie czegoś innego.
Firma zajmie się nie tylko organizacją samych atrakcji, ale zadba także o zapewnienie wyżywienia i ewentualnych noclegów.
Warto wybrać firmę sprawdzoną, która ma dobrą opinię lub przygotowywała podobne imprezy dla znajomych przedsiębiorców. Nie zawadzi podpytać znajomych, jakie firmy polecają.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts