Pianki samoprzylepne (http://www.alpako.pl/pianki-samoprzylepne.php)mają bardzo różnorodne zastosowanie. Ubrania termo aktywne w bardzo dużej mierze są oparte na właściwościach pianek samoprzylepnych, które stanowią integralną część tego rodzaju ubrania. Patrząc bliżej… elastycznie pianki i ich rodzaje są niekończącą się w swoich możliwościach alternatywą.

Właściwości pianek samoprzylepnych

Zaczynając od właściwości, to ich termiczną zaletą, która zabezpiecza nas przed zimnem lub bardzo ciepłym powietrzem. Przydatności pod względem wyciszenia, czyli jak największe wyciszenie hałasu, to zaleta, jakiej nie mają inne znacznie bardziej zaawansowane technologicznie produkty. Kolejne zastosowanie, a zarazem zaleta pianek samoprzylepnych, to ich odporność na wilgoć, wodę, grzyby, pleśń i inne niekorzystne warunki, w jakich jest ona wykorzystywana. Jej chemiczna obojętność nie tylko chroni nas przed złym wpływem środowiska, ale i jest odporna na drobne gryzonie i insekty.

Inne zalety pianek samoprzylepnych

Patrząc pod zupełnie innym kątem na pianki samoprzylepne trzeba zwrócić uwagę na ich formę i kształt. Wykorzystywana pianka w formie taśmy do uszczelniania drzwi lub okien świadczy o jej niesamowitych właściwościach. Takie samo zastosowanie, to wypełnianie wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi, gdzie dzięki piance samoprzylepnej nie tylko wygłuszymy hałas, ale i ocieplimy, czy nawet użyjemy jej, jako niezbędny łączeniowy element konstrukcyjny. Pianki samoprzylepne, to ciągłe i nieustanne ich wykorzystywanie w miejscach i dziedzinach, gdzie nie można ich zastąpić żadnym innym elementem.
To codzienność nas otaczająca, której nie musimy widzieć gołym okiem, gdyż jest ukryta pomiędzy użytkowanymi przez nas maszynami urządzeniami, elementami samochodów. Zastosowanie pianki samoprzylepnej jest tak pospolite i tak w praktyczny sposób wykorzystywane, iż nie zwracamy na to zbytniej uwagi. Jednak ich obecność jest jak najbardziej potrzebna względem zastosowania, o którym wspominaliśmy powyżej.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)