Zakochani i biżuteria dla nich

Biżuteria dla zakochanych zawsze będzie kojarzyć się z motywem serca. Jest to skojarzenie oczywiste, dlatego w salonach jubilerskich tuż przed Walentynkami pojawia się więcej biżuterii, w której kształt serca odgrywa istotną rolę. Tak naprawdę biżuteria dla ukochanej osoby może być różna, grunt, by była dobrej jakości, była trwała i piękna. Kiedy decydujemy się na tak wielki krok w życiu jak zaręczyny lub ślub, wybieramy pierścionek zaręczynowy i obrączki wykonane ze szlachetnych kruszców.

Obrączki ślubne, podobnie jak pierścionki zaręczynowe, powstają więc z żółtego, białego, różowego złota, a także platyny, palladu. Obrączki wykonuje się także z tytanu. ¯ółte złoto jest najbardziej popularne, jeśli chodzi o pierścionki zaręczynowe i obrączki. Ceny obrączek z żółtego złota zaczynają się zazwyczaj od tysiąca złotych, platyna jest zdecydowanie najdroższa, to minimum kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Obrączki mogą zawierać oczka wykonane z kamieni szlachetnych takich jak brylanty. Taką obrączkę na palcu nosi wtedy panna młoda.

Pierścionki zaręczynowe zaistniały już wiele tysięcy lat temu. Okrąg pierścionka miał oznaczać nieskończoność. Każdy pragnie, by jego miłość nie miała końca, nic więc dziwnego, że pierścionki, a potem obrączki stały się symbolem trwałej miłości. Pierwsze obrączki powstawały z żelaza, współcześnie jest to wiele różnych metali, o których zostało już wspomniane. Obrączki ślubne zyskały na popularności w XIII wieku, gdy usankcjonował je kościół. Nosi się je na całym świecie. W Polsce zakłada się je na serdeczny palec prawej dłoni, podobnie dzieje się w krajach prawosławnych, a także w Indiach.

W krajach zachodnich obrączki ślubne natomiast nosi się na lewej dłoni. Z obrączkami związanych jest trochę przesądów. Pecha przynosi opuszczenie obrączek podczas ceremonii ślubnej, nie powinno się także przymierzać cudzych obrączek. Zgubienie obrączki oznacza stratę drugiej połówki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts