Piękny, otulający ciało zapach jest spełnieniem marzeń niejednej kobiety, w tym często naszych mam. Okazuje się, że perfumy to najlepsze prezenty dla mamy, ze względu na to że mało komu nie podoba się wizja dostania aromatycznego flakoniku z okazji danej uroczystości.

Przed dokonaniem wyboru zapachu, należy jednak odpowiednio dobrać jego aromat, aby prezent dostarczył jak najwięcej radości naszej mamie. Na pierwszy ogień idzie wybór składu perfum. Mało kogo stać na kompozycje wykonane z prawdziwych olejków, jako że ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych wzwyż. Dlatego częściej kupujemy wody perfumowane, kolońskie lub toaletowe, które choć trzymają się krócej, dobrze spełniają swe zadanie. Są zdecydowanie bardziej lekkie od prawdziwych perfum, co w niektórych przypadkach stanowi ich zaletę. Wizytę w perfumerii należy zaplanować w czasie poranku, kiedy jesteśmy w stanie lepiej wyłapywać zapachy.

Teraz nadchodzi czas na najważniejsze – określenie, jaka nuta zapachowa pasuje do osoby naszej mamy. Jeśli znamy jej preferencje, wybór staje się prostszym. Decyzje odnośni idealnych perfum możemy również podjąć na podstawie naszych obserwacji. Każde perfumy posiadają określoną kompozycję zapachową, która zależy od ich składników. Rozróżniamy wody perfumowane określane mianem lekkich, zapachy bardziej przytłaczające jak i egzotyczne.

Kompozycje cytrusowe są najbardziej orzeźwiające, dlatego poleca się je do zastosowania osobom aktywnym. Z kolei kompozycje szyprowe składają się z esencji uzyskanych z kwiatów róż, jaśminu oraz mchu dębowego. Są długo utrzymującymi się zapachami, które nie zawsze mogą przypaść do gustu.

Bardzo popularne jako prezenty dla mamy są perfumy oparte na kompozycjach kwiatowych. Tutaj wybór jest z reguły najszerszy, a kompozycję może stanowić kilka esencji kwiatowych połączonych w jedność. Do wyboru istnieją jeszcze zapachy orientalne, które uzupełniane są aromatami z wanilii, przyprawami czy aromatem o charakterze drzewnym. Są one z reguły dość wyrazistymi esencjami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)