Jak przygotować się do kąpieli noworodka?

Kąpanie nowonarodzonego dziecka zazwyczaj przynosi świeżo upieczonym rodzicom trudności. Związane jest to przede wszystkim z tym, że boją się niechcący uszkodzić tą mała i całkowicie bezbronną istotkę. Istnieje, jednak kilka porad z pomocą, których można przygotować się do kąpania tak małego dziecka bez strachu oraz stresu.

Właściwe wyposażenie

Okazuje się, że im bardziej profesjonalne wyposażenie w łazience tym mniejsze trudności związane z kąpaniem. Dlaczego tak się dzieje? Nowoczesne akcesoria takie jak na przykład wanienki do kąpieli są odpowiednio wyprofilowane i zbudowane tak, aby możliwie jak najbardziej podwyższyć komfort dziecka w czasie kąpieli. Innowacyjne wanienki do kąpieli pozwalają na wygodne ułożenie dziecka, bezpieczne umycie jego główki a później proste pozbycie się wody. Do wyposażenia kąpielowego zaliczyć można także gąbki oraz miękkie grzebienie. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że dziecko czuje się lepiej i bezpieczniej. Ważne jest także posiadanie miękkiego ręcznika kąpielowego. Maluszek musi zostać owinięty w przyjazną tkaninę zaraz po wyjęciu z wody. Bardzo dobrze w takich sytuacjach sprawdzają się ręczniki z kapturkiem pozwalające na zakrycie mokrej główki i szybkie wchłonięcie wilgoci.

Odpowiednie nastawienie

Pierwsze dziecko zawsze wywołuje u ludzi strach. Obawiamy się żeby nie zrobić mu niechcący krzywdy ze względu na swoje niezgrabne ruchy, martwimy się żeby nie zrobić czegoś nie tak, żeby nie wystraszyć dziecka. Najczęściej, jednak te obawy okazują się być bezpodstawne. Noworodek jest bardzo delikatny, ale szczególnie matki instynktownie wiedzą jak się nim zajmować. Poza tym warto zdawać sobie sprawę z tego, że płacz nie zawsze oznacza, że dziecko coś boli. Czasami po prostu może mu się coś nie podobać a tylko w ten sposób potrafi wyrazić swoje emocje. Można, więc powiedzieć, że odpowiednie nastawienie jest bardzo ważne i pomaga uniknąć wielu problemów. Czasami to właśnie przez stres postępujemy źle, dlatego powinniśmy go w jak najwyższym stopniu unikać. Stres nie jest dobrym doradcą.

Profesjonalne akcesoria dziecięce produkowane są przede wszystkim z myślą o najmłodszych członkach rodziny. Stosując przewijaki, czy też wanienki kąpielowe, z pewnością poprawimy komfort maluszka. Warto zatem zapoznać się z szeroką ofertą akcesoriów, i wybrać te najlepsze. Szczególnie dobrym przykładem może być marka OKT kids, w której znajdziecie kolorowe wanienki do kąpieli dla dzieci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts