Rozmiar jest bardzo ważny, szczególnie przy wyborze biżuterii. Mało kto zdaje sobie sprawę, że rozmiar można modyfikować. Wystarczy znaleźć fachowca, który zna się na takiej pracy.

Bardzo często narzekamy na to, że stary pierścionek leży bezużytecznie w szkatułce. Wszystko z powodu jego rozmiaru. Z wiekiem nasze ciało się zmienia, nasza waga spada lub wzrasta. Warto pamiętać o tym, że w większości przypadków, razem z naszą wagą, spada również obwód poszczególnych części ciała. Tak jest właśnie z palcami. Każda zmiana wagi jest widoczna właśnie po pierścionkach. W zależności, od tego czy waga spada czy rośnie, pierścionek może spadać lub absolutnie nie założymy go na wybrany palec. Wówczas jubiler może nam zmienić rozmiar takiego pierścionka. Oczywiście, zmniejszenie pierścionka to żaden problem. Jednak, co zrobić w przypadku powiększenia?

Chociaż wydaje się to zupełnie niemożliwe, to jednak można go powiększyć. Każdy jubiler w Warszawie posiada tę umiejętność, więc można mu spokojnie zlecać każdą zmianę rozmiaru pierścionka. Tym bardziej, że nie po to kupujemy biżuterię, żeby później leżała w szkatułce.

Idź wtem do specjalisty

A co jeśli samodzielnie próbowaliśmy go powiększać i go zepsuliśmy? Faktycznie, tak też czasami się zdarza. Okazuje się, że naprawa biżuterii nie jest trudna. Jednak trzeba się na niej znać. Wówczas naprawa przebiega szybko i nie ma po niej śladu. Samodzielnie trudno ją przeprowadzić, ale dla jubilera jest to bułka z masłem. On najczęściej zajmuje się tego typu pracami. Oczywiście oprócz tworzenia zupełnie nowej biżuterii.

Do naprawy można oddać praktycznie każdy rodzaj biżuterii. Najczęściej oddajemy właśnie pierścionki, a także naszyjniki i bransoletki. Małżeństwa z dużym stażem przynoszą obrączki. Zazwyczaj proszą o kompleksową usługę, w skład której wchodzi zmiana rozmiaru oraz renowacja. Naprawa biżuterii czy też zmiana rozmiaru to podstawowe usługi, które świadczy każdy jubiler. Nie trzeba więc szukać specjalnych salonów, gdyż w każdym mieście takim jak Warszawa działa jubiler, który może się tym zająć.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)