Noszenie przez dzieci sandałów jest rozsądne?

Czy rodzic dobrze postępuje, zakładając swojemu dziecku sandały dziecięce? Z jednej strony pozwala to maluchowi swobodnie chodzić i cieszyć się słońcem oraz powietrzem, a z drugiej problemem jest prawidłowa postawa a także problem przeziębień i zakażeń stopy. Dzisiaj prześledzimy, czy naprawdę warto zakładać sandały dziecięce.

Konstrukcja ortopedyczna sandałów dla dziecka

Normalny sandał posiada podeszwę i przymocowane do niego rzemienie. Natomiast obuwie dziecięce różni się tym, że posiada dodatkowo wkładkę profilującą, a także cholewę ponad kostkę. Pozwala to dziecku prawidłowo kształtować podeszwę stopy, a także stabilizuje pionową postawę poprzez trzymanie napięcia w zgięciu kostki.

Zaleta sandałów dla dziecka

Noszenie przez dzieci sandałów dziecięcych pozwala między innymi na zapewnienie ich skórze na stopie na dostęp do świeżego powietrza oraz promieni słonecznych. To wielka zaleta, ponieważ pozwala to dziecku chłodzić stopę w okresie gorącego lata. Poza tym człowiek naturalnie czuje się dobrze, gdy jego skóra może mieć kontakt z powietrzem naturalnym.

Oprócz tego dziecko zdecydowanie doceni sandały dziecięce na plaży. Jeśli piasek jest zbyt gorący, aby po nim chodzić, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie przede wszystkim założenie mu na stopę sandała. Pozwoli to na między innymi na dalszą zabawę, lecz już bez ryzyka, że dziecko będzie miało problemy z oparzeniami.

Wady sandałów dziecięcych

Jak każde obuwie, tak również sandały dla dzieci posiadają swoje wady. Przede wszystkim jest to obuwie znacznie mniej stabilne. Wynika to z tego, że pełen but jest wykonany znacznie sztywniej. Dziecko, które dopiero zaczęło uczyć się chodzić może mieć problemy z utrzymaniem postawy w sandale dziecięcym.

Co więcej, otwarta na przewiew stopa może doprowadzić do przeziębienia, jeśli okaże się, że nagle zaskoczy nas deszcz albo wieczór. Dziecko może się wtedy przeziębić. Oprócz tego wystawiona goła skóra na brud i zarazki zawsze będzie bardziej podatna na zakażenia, zwłaszcza jeśli nasze dziecko ma tendencje do zadrapywania się podczas zabawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts