Usługi porządkowe, czyli sposób na poprawę wizerunku

Wizerunek przedsiębiorstwa to pojęcie niezwykle szerokie. Można wyróżnić jednak kilka powtarzalnych cech. Jedną z nich jest uporządkowane środowisko związane z firmą. Jeżeli klient wchodzi do biura i widzi chaos organizacyjny, zabrudzenia po prostu traci podświadomie zaufanie do oferty, a tym samym trudno go przekonać do podjęcia określonej decyzji. Biznesy coraz częściej zwracają na wskazany punkt uwagę, ponieważ od wizerunku w dużym stopniu zależy stopa zwrotu. Jak zatem radzić sobie z zabrudzeniami w miejscu pracy i skutecznie się im przeciwstawiać?

Outsourcing lub samodzielne zarządzanie sprzątaniem

Można podejść do tematu na dwa sposoby. Albo zlecić pracownikom zarządzanie pewnymi punktami biura, albo wynająć profesjonalne usługi sprzątania. Na pewno pracownikom, którym zwiększa się zakres obowiązków, nie jest to na rękę. Poza tym istnieje zagrożenia pogorszenia jakości wykonywanych na co dzień zadań. Etatowy pracownik odpowiedzialny za porządek stanowi wysoki koszt, a niekoniecznie wymaga się tutaj wysokich kwalifikacji, ani tym bardziej spędzania w biurze ośmiu godzin, dzień w dzień. Outsourcing sprzątania to idealna opcja, bo występuje tu typowa umowa, rozliczenie na podstawie faktury VAT, a zatem istnieje drobna szansa optymalizacji finansowej. Sprzątanie w formie outsourcingu przedstawia pełny raport z wykonania planu, w firmach zostaje ustalony harmonogram, zakres działań, godziny porządkowania.

materiały do sprzątaniaAkurat harmonogram można ustalić tak, aby osoby zajmujące się sprzątaniem nie przeszkadzały absolutnie standardowo zatrudnionym pracownikom. To zwiększa znacznie komfort. Współpraca ze wspomnianymi usługodawcami ma znamiona krótkoterminowe lub długoterminowe, w zależności od oczekiwań. Niektóre firmy posiadają nie tylko kwalifikacje dotykające aspektów porządkowych, ale potrafią zarządzać instalacjami technicznymi, udoskonalać wystrój wnętrz, dbać o poziom mebli i innego asortymentu wykorzystywanego w działalności gospodarczej.

Potencjał czystości generującej zysk

Wobec perspektyw poprawy wizerunku przedsięwzięcia biznesowego lepiej nie przechodzić obojętnie. Klienci zwracają na ten punkt uwagę, a na pewno czyste środowisko będzie sprzyjało budowaniu zysków w niedalekiej przyszłości. Czy zgadzasz się z zagadnieniem? Czy wizerunek ma dla ciebie faktyczne znaczenie? Jeśli tak, zapoznaj się z ofertą firmy Inwemer a następnie postaw na profesjonalne sprzątanie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Related Posts