Jest taki dzień w roku, kiedy to każdy wnuczek powinien założyć swoje małe buciki, kurteczkę i ruszyć w kierunku domu swoich dziadków. Tak, oczywiście chodzi o dzień babci i dziadka. To właśnie ta wspaniała dwójka ludzi (albo czwórka, jeśli ktoś woli) opiekowała się nami, gdy rodzice byli zapracowani albo musieli odpocząć od naszych wrzasków. Kochanych wrzasków, oczywiście, ale jednak wrzasków.

Dlatego jako etatowy wnuczek powinieneś zastanowić się, w jaki sposób odwdzięczymy się naszym dziadkom za te wszystkie smaczne obiadki, za opiekę i opowieści z dawnych lat. Spraw, aby w tym roku naprawdę poczuli się kochani i docenieni za te wszystkie lata, jakie poświęcili najpierw twoim rodzicom, a potem tobie. Wiem, że wnuczki to dla nich najwspanialsza nagroda, ale nie oznacza to, że można spocząć na laurach i po prostu cieszyć się z faktu bycia.

Praktyczne prezenty na dzień babci i dziadka

Dlatego na dzień babci i dziadka pomyśl nad czymś, co sprawi wielką radość twoim dziadkom. Nie musisz od razu kupować prezentów za setki złotych, ale pomyśl, czy może jest coś, co sprawiłoby im prawdziwą radość. Co byś powiedział na sprezentowanie im ciepłej kurtki lub pięknej apaszki dla babci? A dla dziadka może również coś fajnego, jak kalesony lub elegancki frak?

Naturalnie nie zapomnij, aby na dzień babci i dziadka nie szukać tego wszystkiego na ostatnią chwilę. W przeciwnym razie wpiszesz się w standardową formułkę wręczania laurek. Jeśli masz mniej niż 10 lat to tego rodzaju pomysły są dobre i szczere, ale będąc dorosłą osobą wyjdziesz po prostu na kogoś, kto olewa sprawę.

Kreatywne prezenty

Możesz też zebrać się na nieco kreatywności i stworzyć wiersz, piosenkę na gitarze lub obraz, jeśli jesteś osobą zdolną do wykonywania takowych czynności. Pamiętaj, że najważniejsze są twoje szczere intencje oraz emocje, jakie chcesz przekazać im na dzień babci i dziadka.

Dlatego przy pracy nad życzeniami nie leć sztampową formułką „wszystkiego najlepszego, szczęścia i pomyślności bla bla bla”. Postaraj się mówić nawet dłużej, ale wyraź swoje podziękowanie za rzeczy, jakie dla ciebie dokonali. Niech wiedzą, że jesteś wdzięczny za to, że są tutaj z tobą i dbają o ciebie, a ty odpłacasz im tym samym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)