Przy zakupie nowego materaca, sprzedawcy często zarzucają nas nieznanymi nam hasłami, jak na przykład materac bonellowy, kokosowy, lateksowy, czy piankowy. Dla osób, które zauważają u siebie jakieś problemy ortopedyczne, idealne mogą okazać się właśnie materace piankowe, które posiadają szereg zalet. Przede wszystkim są najlepszą opcją dla osób, uskarżających się na bóle kości, czy stawów. Dzieje się to dlatego, iż materace piankowe idealnie dostosowują się do kształtu naszego ciała. Dzięki materacom piankowym będziemy mogli cieszyć się szybszym powrotem do zdrowia, bowiem to właśnie materace piankowe są najczęściej polecanym rodzajem materaców prze fizjoterapeutów czy lekarzy ortopedów. Również wstawanie z łóżka będzie dla nas mniej kłopotliwe.

Korzyści zdrowotne płynące z korzystania z materaca piankowego

pokoj łóżko materac

Materace piankowe są konstruowane przez szereg osób w taki sposób, aby jak najmniej obciążać kręgosłup, stawy oraz kości. Materace piankowe mają najczęściej za zadanie, aby utrzymywać kręgosłup w naturalnej pozycji. Dzięki temu nasze stawy, takie jak barki, biodra, stopy czy kolana mają możliwość idealnego, fizjologicznego ułożenia się podczas snu. Jest to ważne dla komfortu podczas snu, a także wpływa na brak problemów ze wstawaniem rano. Najczęściej ortopedyczne materace piankowe są tworzone z 7 stref, z których każda ma za zadanie zapobieganie bólom określonej partii ciała, oraz idealne dopasowywanie się do niej. Strefy to zapobiegają bólom, takim jak bóle kolan, bóle bioder, bóle lędźwi, bóle ramion i barków, bóle szyi, a także zapobiegają zwyrodnieniom stawów, oraz rozluźniają mięśnie kręgosłupa.

Z czego składa się materac piankowy?

Materace piankowe w znacznej mierze składają się z pianki poliuretanowej, która zbudowana jest z polimerów. Cechuje ja wysoka elastyczność, a także niższa cena, w porównaniu z na przykład materacami lateksowymi. Materace piankowe najczęściej posiadają pokrowiec, który można prać, dlatego też dbanie o higienę w materacu piankowym jest ułatwione.

Tekst napisany na podstawie portalu o materacach piankowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)