Rajstopy to obcisły element odzieży używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety w celu pokrycia nóg. Są noszone od pasa do stóp. Rajstopy są popularne wśród dziewcząt i kobiet, a także są noszone przez niemowlęta i małe dzieci. Są one również popularne wśród artystów teatralnych i tanecznych, biegaczy i zapaśników.

Rajstopy – krótka historia

Rajstopy stosowane przez sportowców są zazwyczaj bez części stopy i są wykonane z grubego elastanu. Pochodzenie rajstop jest widoczne jeśli spojrzymy wstecz do epoki renesansu. Noszenie rajstop stało się modą wśród mężczyzn, w okresie króla Henryka VIII. Mężczyźni nosili je, aby podkreślić ich dobrze umięśnione nogi. Te ubrania obcisłe zostały pierwotnie opracowane jako kostium dla tych, którzy jeżdżą na koniu. W latach XVII XVII wieku, w Europie mężczyźni nadal popularnie nosili rajstopy. Szlachta nosiła rajstopy wykonane z jedwabiu lub cienkiej wełny, a zwykli ludzie mieli na sobie rajstopy wykonane z grubszych tkanin. Obecnie, rajstopy są wykonane głównie z nylonu i lycry i różnych nowoczesnych mieszanek. Niektóre z popularnych typów są to rozciągliwe, nieprzezroczyste i wzorzyste rajstopy. Bardziej nowoczesna forma rajstop ewoluowała jako transparentne rajstopy.

Główną różnicą pomiędzy rajstopami tymi i innymi jest kwestia grubości. Grubość zwykle wynosi tylko 40 den. Wiele światowej klasy firm oferują rajstopy dostosowane dla wszystkich rozmiarów i kształtów ciała. Obecnie, rajstopy dostępne są w różnych kolorach i rodzajach, jak również właśnie rozmiarach, dlatego każdy może mieć pewność, że znajdziesz rajstopy jak najbardziej odpowiednie dla siebie. Niedawno bardzo modne były rajstopy imitujące wyglądem pończochy, szczególnie wśród młodych kobiet i blogerek. Nie można też nie wspomnieć o tym, że nawet pończochy z dziurami są lubiane wśród młodzieży i bardziej ekscentrycznych dorosłych. Ten element odzieży, choć czasem niedoceniany również pozwala podkreślać osobowość w nietuzinkowy sposób.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)